The ALBV15PNR is a beverage center sized just under 15" wide and 32" high to fit under lower ADA compliant counters. The front-breathing system allows built-in installation, while the fully finished black cabinet also makes it safe for freestanding use. This unit includes a fully articulating European-style hinge and 2-piece bracket kit that lets you easily install overlay panels over the door trim to create a custom look. The double pane tempered glass door provides a full view of stored contents and a front lock offers convenient security. For added space savings, the ALBV15PNR is designed with a sealed back and right angle cord. This unit is also height adjustable with adjustable leveling legs and an extra kickplate that allows you to raise the unit up to an additional 3".