HSHELL20SS
At a Glance
Product Dimensions 5"h x 20"w x 18"d
Summit's shell hoods are designed and manufactured in the USA to help complete your kitchen space on a budget. Model HSHELL20SS is a 20" wide shell hood made from American stainless steel. This does not include any fans or electrical components.Read More
Product Overview
20" Wide Shell Hood
Slim-fitting shell hood ideal for completing your kitchen look
No Electrical Components
Shell hoods do not include light or fan
20 Inch Width
Designed to match 20 inch ranges; also available in 24, 30, and 36 inch widths